Nakliyat Mobilya Söküm Teknikleri

Nakliyat Mobilya Söküm Teknikleri

Nakliyatta mobilya gibi uzun yıllar kullanacağınız eşyaların, nakliyat-taşınma durumlarında deformasyonunu önlemek için bilmeniz gereken bazı söküm –takım metotları var. Mobilyalar yaşam alanlarımızın en önemli ve kullanışlı araçlarıdır. Ayrıca pahalı olmaları da daha dikkatli bir özen gerektiriyor.

Evin renk uyumu ile ve perdelerle eş uyuma sahip olan mobilyaların kırılıp çizilmesi sizleri hem üzecek hem de maddi olarak ağır yük altına koyacaktır. Bunu önlemek için ev eşyalarınızı taşırken en profesyonel elemanları çalıştıran Gaziosmanpaşa nakliyat firması seçmeniz gerekiyor.

Gaziosmanpaşa Nakliye firması 20 yıldan uzun süredir marangoz olarak yetişmiş işinin ehli demontaj ve montaj ekibini oluşturmuştur. Tüm bu ayrıntılar taşınma sonrasında kötü sürprizlerin olmaması içindir. Gelelim mobilyaların nasıl sökülmesi gerektiğine…

Mobilya Söküm Teknikleri

Taşınmaya karar verdiğinizde yeni evinizde daha mutlu olmanız için eşyalarınızın zarar görmemesi gerekiyor. O halde, ailece buna bir çare bulabilirsiniz. Yeni evinizi seçtiğinize göre, yeni evinizde eşyaların nereye konacağını da hesaplamış olmalısınız. Mobilya eşyalarınız şimdi sökülmeyi bekliyor. Mobilya takımları hassas takımlardır ve vidalarla tutturulurlar. Bunun için başlangıçta çok da profesyonel aletlere ihtiyacınız yok. Ama asla yanlış alet-edavat kullanmayınız.

Vida başlarını sökerken yıldız tornavida gerekiyorsa, düz tornavida kullanmayınız. Vida başları ezilebilir ve sıkma-açma zorlaşabilir. Vida başında yalama meydana geldiğinde, yuvası da bozulur ve çok çirkin bir hal alır. Bunu önlemek için mutlaka doğru aleti kullanın. Vidaların zarar görmemesi için de vida sökerken, üzerine bir bez parçası ya da bir geniş don lastiği parçası koyabilirsiniz. Unutmayınız daima sola doğru vidalar açılır, sağa doğru vidalar sıkıştırılır.

Bu bir genel kuraldır. Mobilyalarda vidaların üstü de kaplıdır, yuvarlak sunta ya da MDF parçası ile üstü kapatılır ki çirkin bir görüntü oluşmasın. Bu zahmete girmek istemiyorsanız Gaziosmanpaşa nakliyat firması sizin için bu işi hem hızlı hem de profesyonel olarak yapacaktır. Sökülmeyen ya da unutulan vidalar olursa, mobilyanız kırılır ve dağılır. Bu yüzden her noktaya dikkatle bakmanız gerekir. En son aşamada mobilyalarınızız ayaklarını da sökmeniz gerekiyor.

Mobilyalarınızın taşınmada çizilmemesi için Gaziosmanpaşa Nakliye firması gerekli titiz ambalajlama hizmetini yerine getirecektir. O konuda hiçbir kaygınız olmasın. Onların zarar görmelerini engellemek için profesyonel nakliye- taşıma ekibi, ağır mobilyaları araçların en arkasına yerleştireceklerdir.