Kırılacak Eşya Taşıma Yöntemleri

Kırılacak Eşya Taşıma Yöntemleri

Eşya taşıma son derece zor bir işlemdir, ev hanımlarını bir telaş alır. Kırılacak onca eşya yeni eve taşınırken sağ salim taşınmayabilir. Bu risk daima vardır. Zaten bu yüzden “ kırılacak eşya” adını alırlar. Taşınma sürecinde fiziksel darbelere maruz kalmak, Newton’un fizik yasaları kadar normaldir. Ama bu fiziksel darbelerin şiddetini azaltma imkanı var. Biz de bu makalede bu metotları vermek istedik. Bu metotlar kırılacak eşyaları %100 kırılmayacak garantisini vermeyecektir ama kırılma ihtimalini düşürebilir.

Kırılacak eşyalar nasıl kırılmadan taşınabilir

Kırılacak olan hassas eşyaların taşınma aşamasında kırılmasını önlemek için, bu eşyaları ayrı bir kutuda tasnif etmek gerekiyor. Dahası eşyaları iyice koli bandı ile sarmak ve onları patpatlı naylonla kaplamak gerekiyor. Kırılacak eşyalarınız varsa, bu eşyaları taşımaları için güvenilir bir nakliyat firmasına teslim etmek en son aşamadır. Gaziosmanpaşa nakliyat firması bu şirketlerden biridir. Ama öncesinde alacağınız tedbirlere bakalım.

• Sağlam karton kolilerinizi hazırladınız.
• Kolilerin içine patpatlı naylon döşediniz
• Cam- porselen eşyalarınızı da patpatlı naylonla kaplayıp koli bandı ile sardınız
• Eşyaları küçük kutulara koydunuz. Sonra bu küçük kutuları da büyük kutuya yerleştirdiniz.
• Kolilerin üzerine etiket yapıştırdınız ve isimlerini yazdınız.
• İşlem tamam, siz üzerinize düşen görevi tamamen yapmış oldunuz.
• Artık top Gaziosmanpaşa nakliyat firmasında!..

Hangi karton tipini kullanmalıyız?

Eğer çok büyük kartın kullanırsanız, size önerimiz, bu büyük kartonun içine daha küçük bir karton daha yerleştirip, etrafını da gazete parçalarını yuvarlatarak koymanızdır. Böylece darbeleri emebilir. Eşyalar daha korunaklı gider. Örnek vermek gerekirse, LED TV’ler Çin’den ya da uzak doğu ülkelerinden gelerek uzun bir yolculuk geçiriyorlar. Yüklenmedikleri araç yok neredeyse.

Gemi, kamyon, konteynır, depolar ve dağıtım işinde yine kamyonlar. Fakat sağ salim evlere gelebiliyorlar. Yine Çin’den gelen porselen eşyalar da öyledir. Bu kadar uzak memleketlerden gemilere yüklenen ve onca fırtınalara dayanan bu eşyalar zarar görmeden gelebiliyorsa, bir ülkenin şehirleri arasında ya da şehir içinde kolayca noktadan noktaya iletilebilirler. Önemli olan, iyi bir ambalaj ve tabi taşımaya özen gösteren bir nakliye firması seçmektir.