Beyaz Eşya Taşıma Teknikleri

Nakliyatta Beyaz Eşya Taşıma Öncesi Önlemler

Taşınma işlemi eski evini veya ofisini bırakıp yeni bir eve veya ofise geçecek insanlar için biraz sıkıntılı bir süreç olabilir . Ofis nakliyat işlerinde çok fazla ayrıntı yoktur ama ev taşınma konusunda çok ayrıntı var. Gaziosmanpaşa Nakliyat Firması ile eşyalarınız ne kadar kalabalık olursa olsun, sorunsuz bir taşınma süreci yaşarsınız.

Fakat bazı insanların kaygıları olabilir. Bunun temel nedeni de çok fazla eşyanın olmasıdır. Hele ki beyaz eşya nakliyatı özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Beyaz eşyalar hassas üretilirler ve sabit durdukları sürece uzun yıllar size hizmet ederler. Ancak taşınma - yer değiştirme - kötü yerleşim, terazi kullanmadan yerleştirme, bulaşık ve çamaşır makinesi için ömür tüketicidir.

Taşınmadan önce Beyaz Eşyanıza Son Bakım

Nakliyat zorunlu olduğunda bir evden başka bir eve taşınmanız gerektiğinde, en profesyonel nakliyat firması olan Gaziosmanpaşa nakliyat firması ile çalışmakla, eşyalarınızın güvenliğini garanti altına alırsınız. Ama beyaz eşyaları zarar görmeden taşımak için, nakliyecilerin alanına girmeyen ön bakımların yapılması ile ilgili bir takım kurallara uymak gerekiyor.

Özellikle buzdolabı taşıma, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi taşıma işleri özen istiyor. Eşya sahiplerinin alacağı bir takım basit önlemlerin ardından, Gaziosmanpaşa Nakliyat firması geri kalan tüm yükü üstlenecektir.

Eşya sahiplerinin yapacağı işlemler son derece basit ama önemli işlemlerdir. Mesela taşınmaya 1-2 gün kala çamaşır makinenizin su tesisatına olan bağlantı aparatlarını sökmeniz, tahliye hortumlarını iyice kıvırıp makineye bantlamanız gerekiyor. Böylece paketleme ve taşıma sürecinde bu eşyalar zarar görmezler. Ayrıca içeride kalan su varsa bu suyun da tahliyesi gerekir. Alt kısımda çamaşır makinelerinde filtre bulunur.

Makinenin ön - alt tarafında kapağın hemen altında bir filtre bulunur. Bu filtreyi açarak varsa pisliklerden arındırın. Son kez çamaşır makinenize yarım su bardağı limontuzu ekleyip çamaşırsız olarak 90 derecede çalıştırabilirsiniz. Bu, çamaşır makinenizin resistans parçasını tüm kireçten arındıracaktır. Yeni evinize taşındığınızda tertemiz bir çamaşır makinesi ile yeni hayatınıza başlarsınız.

Nakliye Öncesi Bulaşık Makinesi Bakımı

Bulaşık makinenizi de çok sevdiğinizi biliyoruz. Yaz kış demeden bulaşıklarınızı pırıl pırıl hale getirir. Çok hamarattır ve yıllarca sorunsuz çalışırlar. Ama evden eve nakliyat söz konusu olduğunda sizi bir telaş kuşatabilir. Gaziosmanpaşa nakliyat firması bu kaygınızı ortadan kaldıracak kadar profesyonel bir firmadır. O nedenle telaş etmeyiniz.

Taşınmayı kendinize dert etmeyin. Sadece eşyalarınızın bazı basit hazırlıklarını yapmanız yeterlidir. Bulaşık makinenizin su tesisatına bağlı aparatlarını özenle sökmek ve makinenin içini açıp ambalajlama öncesi iyice kurutmak yararlı olacaktır. Mümkünse ayaklarını da sökün, yeni evinizde teraziye oturtarak yeniden son rötuşlarınızı da yapabilirsiniz.